Otizm hızla artıyor. Şuan 59 çocukta 1 görülüyor ve maalesef bir kaç sene sonra bu oran 40 çocukta 1 görülecek. Otizm neden olduğu belli olmadığı gibi tek tedavisi yoğun kaliteli eğitim.Ailelerin en büyük korkusu çocuklarının arkalarında kalması.Çocuklarımızın geleceğinden endişe duyuyor ve korkuyoruz.Artık ne dayanacak gücümüz nede sabrımız kaldı.Otizm Eyle Planın UygulanmasınıHer İle Yatılı Ve Gündüzlü Bakım Merkezlerinin YapılmasınıYatılı Ve Gündüzlü Bakım Merkezlerinde Ayrım Yapmadan Bütün Otizmli Çocukların YararlanmasınıGörev alacak personelin gerekli eğitimlerden geçmesini ve sık sık denetlenmesini aynı zamanda sık sık psikolog destekten geçmesini istiyoruz.Alanında mezun öğretmenlerin atanmasını istiyoruz.Devletimize olduğu kadar yerel yönetimlerimizede iş düşüyor.Ücretsiz spor merkezleri ,Engelsiz yaşam merkezleri ,Mola evleri, Ailelere sosyal destek, Ailelere psikolojik destek sağlamaları gerekir.Biz Otistik Çocukları Yaşatma Ve Kazanma Derneği Olarak Derneğimize Üye Olsun Olmasın Tüm Özel Bireylerin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz.Bizimle Birlikte Özel Bireylerimizin Yanında Olmak İsteyen Herkese Kapımız Açık.

Otistik Çocukları Yaşatma ve Kazandırma Derneği

Tüm çocuklarımıza eşit yaşam haklarının verilmesini sağlamak.Öncelikle sağlıklı,mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirilmesine katkı sağlamak. Mutlu ebeveyn,mutlu çocuk ilkesiyle her bireyin özel ve önemli olduğunu göstermek.

İletişim

Mahmudiye Mahallesi 4813 Sokak. Yampar apt.zemin kat. Akdeniz/Mersin Email: bilgi@mersinotizm.org

Türkiye Otizm Meclisi Üyesidir.

Bu yayın Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Otistik Çocukları Yaşatma ve Kazandırma Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.